wtorek, 27 maja 2008

Magia pytań

Z pytaniami jest trochę tak jak z przekonaniami. Najprościej będzie podzielić je na 2 grupy:

1. całkiem do bani - ograniczające, zamykające energię, wywołujące przygnębienie, pogarszające nastrój i samopoczucie,
2. Wspierające, Twórcze, Otwierające Energię, Dające Więcej Możliwości Wyboru, Kreujące Znakomite Samopoczucie, Wzmacniające Poczucie Własnej Wartości, Wiarę w Siebie, Pozytywne i Optymistyczne.

Przykłady? Proszę bardzo :)

Grupa pierwsza, większość z nich pochodzi z dużego forum internetowego dla kobiet:

Dlaczego faceci to świnie? Jak on/ona mógł/mogła potraktować mnie w ten sposób? Dlaczego niepewność tak boli? Dlaczego niszczymy związki? Dlaczego nie potrafię się zakochać? Dlaczego dziewczyny chcą iść na łatwiznę i wybierają tych bogatszych? Dlaczego Polki są takie łatwe? Samotność - dlaczego tak boli? Dlaczego żaden facet nie lubi krąglejszych dziewczyn? Dlaczego jedni szybciej dochodzą do siebie po rozstaniu a inni wolniej? Jestem załamana - dlaczego on mnie tak krzywdzi?

Grupa druga:

Co wyjątkowego jest w tym mężczyźnie? Jak chcę być traktowana/traktowany? W jaki sposób mogę to osiągnąć? Co jest dokładnym przeciwieństwem niepewności? Co mogę zrobić teraz, aby czuć się pewnie? W jakich sytuacjach czuję się pewnie? Jak można pielęgnować związki? Kto spośród moich znajomych jest szczęśliwy w związku? Jak to osiągnął? Czego dokładnie potrzebuję aby się zakochać? Czego naprawdę potrzebują dziewczyny? Co jest dokładnym przeciwieństwem samotności? Jak mogę jeszcze lepiej dbać o swoje ciało aby wyglądało zdrowo, pięknie i młodo? W jaki sposób szybko dojść do siebie po rozstaniu? Co mogę zrobić, aby on przestał mnie krzywdzić i traktował tak jak chcę być traktowana?

Jest mi naprawdę obojętne jakie Ty zadajesz sobie pytania, przecież to Twoje życie i nikt nie przeżyje go za Ciebie. Ale skoro tu jesteś i czytasz te słowa, to znaczy że zależy Ci aby przeżyć je jak najpiękniej. Wyznaję zasadę że najprostsze rzeczy są najskuteczniejsze, jeśli więc chcesz zmienić jakość życia, oto gotowa recepta: zmień jakość pytań, które sobie zadajesz, a szybko przekonasz się o ile łatwiejsze, pełniejsze i wspanialsze może być życie. Tego Ci dzisiaj życzę:)

dodajdo.com

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

kiedy konkurs? :)

*** pisze...

1 czerwca, na Dzień Dziecka :)

Anonimowy pisze...

HURA!!!

Number One :D pisze...

W NIEDZIELE KONKURS!! :)

Anonimowy pisze...

i konkursu nie ma ;(

*** pisze...

Wybaczcie, będzie trochę opóźnienia, rozchorowałem się:( Podeślijcie jakąś fajną pielęgniareczkę, może szybciej wrócę do zdrowia ;)

Anonimowy pisze...

to zdrowiej nam :D

kaiochin pisze...

pielęgniarka... coś sie da załatwić - MYśl poZYtywniE!

*** pisze...

No i poszło :)